086063636363 @

Ремонт та відновлення бетону

Розчин для відновлення бетону

 

Європейскі технічні стандарти UNI EN 1504 "Продукти та системи захисту і ремонту бетонних конструкцій: визначення, вимоги, контроль якості та оцінка відповідності", на меті яких визначити процедури та характеристики продуктів, які будуть використовуватися для ремонту, утримання та захисту бетонних конструкцій, визначають основні види матеріалів, що використовуються під час ремонтних робіт :

Закріплювальні: закріпити армування в бетоні, щоб забезпечити адекватну конструктивну поведінку; вони заповнюють порожнини, щоб забезпечити безперервність між сталевими та бетонними елементами.

 

Неструктурні: при нанесенні на поверхню бетону вони відновлюють геометричний чи естетичний вигляд структури.

 

Структурні: нанесені на бетонну конструкцію, щоб замінити пошкоджений бетон і відновити структурну цілісність та довговічність.

 

Антикорозійне покриття: застосовуються до арматури для підвищення захисту від корозії.

 

Продукти структурної адгезії: нанесені на бетон, щоб гарантувати довготривалі структурні зв'язки з іншими прикладними матеріалами.

 

Продукти та системи захисту поверхні: продукти та системи, які при застосуванні підвищують міцність бетонних та залізобетонних конструкцій.

 

 

Ремонтні роботи, повинні запобігати утворенню корозії, усунути тріщини та поверхневі пошкодження, перешкоджати проникненню води всередину і відновити поверхню до оптимального вигляду.

 

Реконструкція оригінальної геометрії може здійснюватися безусадочним, тиксотропним розчином, армованим волокнами. 

 

 

Підготовка та нанесення розчину

 

Перед нанесенням розчину необхідно підготувати основу, на яку вона повинна бути нанесена, зокрема, видалення усіх нестабільних частин навколо ремонтної зони механічним способом, основа повинна бути  однорідною, стійкою, шорсткою  і чистою. Очстити необхідно від усіх залишків іржі, лаку або фарби, дротяною щіткою або піскоструминною обробкою. 

Перш ніж приступити до застосування ремонтного розчину доцільно провести захисту від корозії арматури бетону:  

видалити іржу і пошкодження, обробити захистним розчином. Пасивувальний розчин наноситься щіткою,  намагаючись однорідно покривати всю поверхню арматурних прутків.

 Перед використанням ремонтного розчину, дочекатись висихання антикорозійного захисту арматури, потім потрібно очистити і знепилити поверхню, на якій буде проводитись робота і змочити основу водою, запобігаючи застою води в порожнинах. 

- Особливу увагу приділити зволоженню основи, так як недостатньо зволожений бетон буде швидко поглинати воду з ремонтного розчину що може подіяти на кінцеві властивості відновленої поверхні.  

 

Підготовка продукту передбачає змішування розчину з відповідною чистою водою у кількості, рекомендованому виробником, з низькошвидкісним змішувачем, до одержання однорідної маси.

Розчин наноситься шпателем або пензлем у декілька шарів, максимальною товщиною 3 см на шар, доки не буде досягнута необхідна товщина. Для товщини більше 5 см завжди рекомендується вставляти стійку лужну армовану сітку. 

Розчин наноситься спочатку позаду і поруч з арматурними стержнями, а потім продовжують роботу, створюючи бажану товщину. Важливо, щоб розчин був зусиллям притиснутий до основи та арматури, компресія дозволяє уникнути утворення порожнин та кишень повітря, що може погіршити монолітність та довговічність ремонту. 

Ремонтні матеріали, крім відновлення поверхні, також забезпечують ефективний захист від проникнення води та інших речовин, які призводять до погіршення характеристик бетону, або його руйнування.  Ця особлива функціональність обумовлена ідеальним гранулометричним складом та присутністю полімерів і зв'язувальних речовин (у порівнянні з звичайним бетоном), які дозволяють  утворювати захисний шар на різних типах основ. У випадку бетонних конструкцій ця важлива функція ремонтних розчинів також знаходить нормативну посилання в UNI EN 1504 "Продукти та системи захисту та ремонту бетонних конструкцій: визначення, вимоги, контроль якості та оцінка відповідності"- захистити поверхню від входу агресивних агентів , таких як вода та інші рідини, пара, газу, хімічних і біологічних агентів (Принцип 1 [ПІ]) і регулювати вміст вологи в бетоні в межах зазначених значень (принцип 2 [MC ]).